KARS Haber Girişi : 06 Şubat 2024 20:29

Başkan Bozan, 6 Şubat Depreminin Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Başkan Bozan, 6 Şubat Depreminin Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı
Başkan Bozan, 6 Şubat Depreminin Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Başkan Bozan, 6 Şubat Depreminin Yıldönümü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

BAŞKAN BOZAN: ALLAH BİZLERE BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞATMASIN

KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI(KATSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI KADİR BOZAN, 6 ŞUBAT DEPREMİNİN YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI.

Bozan mesajında şu ifadelere yer verdi; “6 Şubat 2023 tarihini hepimizin hafızalarına kazıyan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden bir yıl geçti. 11 ilimizi etkileyen on binlerce vatandaşımızı hayattan koparan bu felaket ülkemizi derinden etkiledi. Birçok vatandaşımızı evsiz barksız bırakan, yuvasının sıcaklığından ve sevdiklerinden ayıran bu felaket; bizleri tarifi mümkün olmayan büyük bir acıya boğdu. Asrın felaketinin üzerinden geçen bir yılın ardından kaybettiklerimizin acısı hala yüreğimizde ve ne yaparsak yapalım ne kadar zaman geçerse geçsin bu yaşadığımız asla dinmeyecek bir acı. Bu tarihte yaşanan depremler, sadece yıkımın ve kaybın değil, aynı zamanda dayanışmanın, cesaretin ve umudun da sembolü haline geldi. Bugün, bu elim olayların yıl dönümünde, kaybettiğimiz canları saygı ve hüzünle anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.

Sözlerinin devamında Başkan Bozan; “Hepimiz biliyoruz ki giden canlarımızı geri getirmemiz mümkün değil ancak bu felaketin bizlere verdiği en önemli mesaj; ülkemizin deprem kuşağında yer alması sebebiyle her zaman depreme ve doğal afetlere karşı hazırlıklı, duyarlı ve bilinçli olmamız gerektiğidir. Bunun için hepimize düşen görevler var. Hiç şüphesiz ki bu görevlerin en önemlisi tüm binalarımızın kanun, tüzük ve yönetmeliklerin yani bilimin, fennin ve tekniğin öngördüğü standartlarda inşa edilmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.