GÜNCEL Haber Girişi : 23 Kasım 2023 20:31

Başkan Murat Bakırhan’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Murat Bakırhan’ın Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Murat Bakırhan’ın Öğretmenler Günü Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Başkan Murat Bakırhan’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Minecraft Server Kiralama Minecraft Server Kiralama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Dünyanın en kutsal vazifelerinden birini yapan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Bakırhan, “Dünyanın en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Sorumluluğu diğer mesleklerle kıyaslanamayan, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını, donanımlı bir neslin oluşmasının temeli olan öğretmenlerimize, gösterdikleri fedakârlıklar için şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ sözlerini hatırlatan Bakırhan, “Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan gençlerimizi yetiştiren ve onların bilinçle şekillendirilmesine yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır. Çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yön vermek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimizin saygınlığı, toplumdaki yeri, rolü ve önemini tartışılmazdır. Öğretmenlerimizin çocuklarımızı yetiştirmek için verdikleri emeği büyük bir takdirle karşılarken; onların bu gayretlerine ailelerin daha fazla destek olmalarını temenni ediyorum. Eğitim; aile ve öğretmenin güç birliği ile yürütülürse daha kaliteli ve sürdürülebilir olacaktır, kanaatindeyim. Ufku açık öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerle ülkemiz, güçlenerek ilerlemeye devam edecektir.  Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.