KARS Haber Girişi : 18 Mayıs 2024 02:25

Başkan Şentürk Özyılmaz’ın 19 Mayıs Mesajı

Başkan Şentürk Özyılmaz’ın 19 Mayıs Mesajı
Başkan Şentürk Özyılmaz’ın 19 Mayıs Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Başkan Şentürk Özyılmaz’ın 19 Mayıs Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şentürk Özyılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kutlama Mesajı yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının onur ve gururunu yaşıyoruz.

Bugün; tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayan Türk milletine, vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalanması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden kurtuluş savaşının başlatıldığı gündür.

Samsun’dan başlatılan milli mücadele; Amasya’da milletin azim ve kararlılığını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, milletimizin kurtuluşunu ve devletimizin kuruluş mücadelesini en iyi şekilde öğrenip bundan dersler çıkarmalı; ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını bilen, idealleri yüksek, bilinçli bir nesil olarak yetişmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle bizlere bu vatanı emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor; tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.