KARS Haber Girişi : 11 Mayıs 2024 02:22

Dr. Erdoğan Yıldırım; Kars sahipsiz değildir

Dr. Erdoğan Yıldırım; Kars sahipsiz değildir
Dr. Erdoğan Yıldırım; Kars sahipsiz değildir KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Dr. Erdoğan Yıldırım; Kars sahipsiz değildir

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars, Ardahan ve Iğdır illeri Federasyon Genel Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım, bölgedeki kültürel mirasın korunması ve yönetilmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Kars Kültür Vakıflar Kurulu'nun faaliyetlerine ve bölgedeki tarihi yapıların durumuna dikkat çekerek, özellikle Kars  Ardahan Iğdır illerinde bulunan tescilli yapıların yeterince önemsenmediğini belirtti. Kültürel zenginliklerin korunması için valilerimizin siyasilerimizin konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunmalarını rica ediyoruz.

Bununla birlikte, bölge müdürlüğünün Kars'tan alınıp Erzurum'a bağlanmasının şehirlerimiz için büyük bir kayıp olduğunu vurguladı. Tarihi ve kültürel yapıların da Erzurum'a yönlendirilmesinin, Kars, Ardahan ve Iğdır için olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti. Kararın bir an önce gözden geçirilerek şehirlerin tepkisinin dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Yıldırım, bu yanlış kararın şehirlere ciddi zararlar vereceğini ve bu nedenle valiliklerimizin ve siyasilerimizin konuya müdahale etmesi gerektiğini belirtti. Kars, Ardahan ve Iğdır'ın tarihi ve kültürel mirasının korunması için harekete geçilmesi ve Kars Ardahan Iğdır İllerimiz sahipsiz değildir diyerek yetkililere çağrıda bulundu. Genel başkan Dr. Erdoğan Yıldırım, Ayrıca kültür ve turizm  bakanı Mehmet Nuri Ersoya seslenerek, Sayın Bakanımız Serhat şehirlerimize hizmet eden Bölge müdürlüğünün Kars'ta kalmasını istiyoruz diyerek talebini iletti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.