GÜNCEL Haber Girişi : 01 Aralık 2023 22:52

Eda Tunalı Yeni Yüzyıl Hukuk Fakültesi Temsilcisi

Eda Tunalı Yeni Yüzyıl Hukuk Fakültesi Temsilcisi
Eda Tunalı Yeni Yüzyıl Hukuk Fakültesi Temsilcisi KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Eda Tunalı Yeni Yüzyıl Hukuk Fakültesi Temsilcisi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

PLANLARIM VE HEDEFLERİM

Öncelikle Hukuk Fakültemin değer yargılarına uygun hareket ederek şahsıma ve meslek hayatıma faydalı işler yapmak. Sonrasında Başkanı olduğum Hukuk Fakültemin öğrencilerini bugün olduğu yerden çok daha iyi yerlere taşımak, vizyonlarını ve hukuka bakış açılarını genişleterek onların da eğitim ve kariyer hayatlarına katkıda bulunmak.

Hukuk sistemine önerilerim; hukuk eğitiminin niteliğini artırmak için, Hukuk fakültelerinin programlarının içeriği ve yöntemi gözden geçirilmeli, meslek hayatına yani sahaya katkısı olacak derslere daha fazla önem verilmeli. Örneğin dilekçe yazma dersi gibi.

Hukuk sisteminin işleyişini iyileştirmek için, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı güvence altına alınmalı, yargısal denetim mekanizmaları etkinleştirilmeli, yargısal süreçlerin hızlı, adil olması sağlanmalıdır. Ayrıca hukukun evrensel ilkeleri ve insan haklarına saygı gösterilmeli, hukukun değişen toplumsal ihtiyaçlara uyum sağlaması için gerekli yenilikler yapılmalı.

Henüz Hukuk 2. Sınıf öğrencisiyim, fakülteye girdiğim ilk andan itibaren her türlü hukukla alakalı etkinliğe, ortama katıldım. 1. Sınıfta Fakültemin hukuk Kulübü olan Hukuk ve Gelişim Kulübünün yönetim kurulu üyesiydim şu anda da Fakültemin Başkanlığını yapmaktayım ve dönem başladığından beri yukarıda da bahsettiğim şekilde öğrencilerin vizyonunu ve hukuka bakış açısını genişletecek işler yapmayı hedefliyorum..!

EDA TUNALI

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TEMSİLCİSİ

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.