SİYASET Haber Girişi : 10 Ocak 2018 13:37

Gültekin Güvensoy ‘dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Güvensoy Group Yönetim Kurulu Başkanı Kars Vakfı Başkanı Gültekin Güvensoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gültekin Güvensoy ‘dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Güvensoy Group Yönetim Kurulu Başkanı Kars Vakfı Başkanı Gültekin Güvensoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güvensoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirterek, "Demokrasinin, ahlakın ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır. Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma her daim ışık tutarlar" dedi.

Yeni Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşılmasında sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inandığını kaydeden Güvensoy, "Medya, yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir. Özellikle Kars’ta faaliyet gösteren yerel medyanın görüş, öneri ve eleştirileri şehrimizin gelişimi açısından önemlidir. Biz yerel yönetimler olarak doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri çok önemsiyor ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken halkımıza ulaşmak ve halkımızdan bize ulaşım yollarından biri olarak görüyoruz. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel medyanın abone, reklam gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilmeyen toplumların gelişmelerinin de problemli ve zayıf olduğunu söyleyen Güvensoy, "O bakımdan, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakar gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor, bu zor görevi icra eden tüm gazetecilerimizin ailelerine de sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum" şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.