GÜNCEL Haber Girişi : 15 Kasım 2021 23:55

Gültekin Güvensoy; ‘’Kars’ı Hiç Böyle Görmemiştim!’’

Gültekin Güvensoy; ‘’Kars’ı Hiç Böyle Görmemiştim!’’ KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Gültekin Güvensoy; ‘’Kars’ı Hiç Böyle Görmemiştim!’’

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Karslı İş İnsanı Güvensoy Group Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Güvensoy, Kars seyahatinde bir dizi ziyarette bulundu. Güvensoy, Kars Valiliği’nin öncülüğünde yürütülen Kars Vadisi Projesi ve Tarihi Kimliği ile Kars Kenti Projesi gibi önemli projelerle birlikte Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip Kars Peynir Müzesi ve daha birçok kültürel miras özelliğinde olan yapıların korunarak Kars’a kazandırılmasının önemine değindi.

Uzun süre Kars’a uğrayamadığını ifade eden Gültekin Güvensoy; ’Kovid-19 sürecinden dolayı uzun zamandır Kars’a olan hasretimizi gidermenin mutluluğu içerisindeyiz. Tabii Kars’ta yapılan çalışmaların meyvelerini görünce daha da mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Kars’ı hiç böyle görmemiştim. Kars Kalesi’nin etekleri tarih ışığında aydınlanmış durumda. Hamamlar, Beylerbeyi Sarayı, Kars Bedesteni, Fethiye Camii etrafında yapılan park ve tarihimizi, kültürümüzü koruma adına yapılan birçok çalışma şahsımı ziyadesiyle memnun etti. Şehrimiz hak ettiği değere kavuşuyor. Memleketimiz Kars adına çalışma yapan tüm yetkili mercilerimizden Allah razı olsun. Bu şehrin bir çocuğu olarak memleketimizin renklenmesi, gelişmesi adına yapılan tüm çalışmaların destekçisi olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim’’ dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.