DÜNYA Haber Girişi : 12 Ekim 2021 20:33

Hollanda’da geniş kapsamlı toplantı

Hollanda’da geniş kapsamlı toplantı
Hollanda’da geniş kapsamlı toplantı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Hollanda’da geniş kapsamlı toplantı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Hollanda’daki Önde Gelen Restoranlar (Horeca) Avrupa’da İlk Kez Geniş Kapsamlı Bir Toplantı Yaptılar

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Den Bosch kentindeki Edelstaal Group International’ın toplantı salonunda ülkede gastronomi sektörüne yön veren restoranların CEO’ları bir araya gelerek, özel sektördeki başarılarını toplumla paylaşmak için bir Sivil Toplum Kuruluşu kurmanın gerekli olduğuna dair uzlaştılar.

Toplantıya katılan CEO’lar arasında toplantıyı organize eden (Mado Hollanda), Ahmet Bilgi (Masha Café & Restaurant) ve istişarenin tutanağını yazan hukukçu Tarık Şaki’nin (Jurlawyer) yanısıra, Hülya Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Volkan Dursun (Johnny’s Burger Company), Bekir Atalan (Çigköftem Hollanda), Öztürk Erkmen (Beymen Restaurant & Café), Mehmet Carlak (Déli Bazar), Aydın Doğan (Ortam BBQ), Hakan Birekul (Cadde Marina Cafe / Restaurant), Mustafa Bilgi (Masha Deluxe), Mehmet Şerif Yeter (Şerifoğlu Café & Patisserie), Recep Korkut (Sefa Restaurant BBQ & Grill-Room), Vehbi Kurtgözü (Restaurant Rijnmozaïk), Mustafa Şekerli (Mevlana Restaurant & Pizzaria), Tufan Yiğit (Zula Café & Restaurant) ve Adnan Sesli (Ayf Kebap) bir oylama yapıp, oy birliğiyle dernekleşme kararı aldırlar.

Toplantıda dernekleşmenin faydaları yaklaşık üç saat boyunca uzun uzun görüşülürken, özellikle bu sayede yeni işbirliklerine yol açılabileceği, istihdamın genişleyebileceği, ayrıca oluşacak birlik ve beraberliğin gerek devlet ilişkilerinde, gerekse uluslararası platformlarda gastronomi sektörüne büyük katkılar sağlayabileceği vurgusu yapıldı. Diğer önemli bir ayrıntı ise her türlü etnik kökenli girişimcinin derneğe kabul olma şartlarına uyduğu takdirde, üye olabileceği veya yönetim kadrosunda yer alabileceği kanısına ayrıca varıldı.

Son olarak 27 Ekim 2021 Çarşamba akşamı Masha Deluxe Restaurant’ta yapılacak toplantıda derneğin ismi ve yönetim kadrosunun açıklanacağı kamuoyuna duyurulur.

(BA-BA-S)  HOLLANDA (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.