SİYASET Haber Girişi : 28 Temmuz 2020 01:26

İyi Parti Kars İl Başkanlığı Diyanet işleri başkanını istifaya davet etti

KAFKAS HABER AJANSI İyi Parti Kars İl Başkanlığı Diyanet işleri başkanını istifaya davet etti

İyi Parti Kars İl Başkanlığı Diyanet işleri başkanını istifaya davet etti

KAFKAS HABER AJANSI

İyi Parti Kars İl Başkanlığının açıklaması şöyle:

Diyanet işleri başkanı Ali ERBAŞ Ayasofya’nın ibadete açılması nedeniyle kılınan Cuma namazında yaptığı konuşmada Mustafa Kemal ATATÜRK ‘e üstü kapalı lanet okumuştur.

Ayasofya’nın ibadete açılması dini bir konudur. Ne yazık ki AKP iktidarı bu olayı siyasi ranta çevirmenin peşine düşmüştür. Bununla da kalmamış, ATATÜRK ve Cumhuriyet ile hesaplaşma vesile yapmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK bu ülkenin kurtarıcısı, devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusudur. Türk Milletinin ortak değeridir.

Diyanet işleri başkanının bu hakareti millet olarak hepimizi üzmüştür. Ali Erbaş Ayasofya’yı, Cuma namazını ve mübarek dinimizi şahsi ideolojik kinine alet etmiştir.

Daha da düşündürücü olanı bu konuşma yapılırken orada bulunan Cumhurbaşkanının sessiz kalmasıdır. Bu ifadenin Ali ERBAŞ’ın şahsi görüşü olup olmadığı da merak konusudur.

İYİ Parti Kars il teşkilatı olarak Diyanet işleri başkanını kınıyoruz. ATATÜRK’ün kurtardığı ülkede, önemli makamda oturmasına rağmen yaptığı davranış vefasızlıktan öte ihanettir.

Diyanet işleri başkanını istifaya davet ediyoruz. Hakkında gerekli soruşturmanın başlatılması için Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.