KARS Haber Girişi : 27 Aralık 2021 23:48

Kafkas Üniversitesi Öğrencileri Yasin Aşkın Yıldırım’ı Ziyaret Etti

Kafkas Üniversitesi Öğrencileri Yasin Aşkın Yıldırım’ı Ziyaret Etti KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kafkas Üniversitesi Öğrencileri Yasin Aşkın Yıldırım’ı Ziyaret Etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Kafkas Üniversitesinde öğrenim gören Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu, Afrikalı ve İl dışından gelen öğrenciler Yasin Aşkın Yıldırım'ı ziyaret ettiler.

''Sivil Toplum Kuruluşlarını Göreve Çağırıyorum'' diyen Yasin Aşkın Yıldırım, “Ülkelerinden, ailelerinden ayrılarak şehrimiz Üniversitesini tercih eden yabancı uyruklu ve İl dışından şehrimizi gelen öğrencilerimize sahip çıkılmalı, elimizden gelen desteği sağlamalıyız” dedi.

Ulusal ve uluslararası ayrımı yapmadan öğrencilerimizin her konuda yanlarında olmamız gerektiğini söyleyen Yıldırım, öğrencilere karşılaşabilecekleri sorun ve ihtiyaçları karşısında “kapım size her zaman açıktır, elimden gelen desteği sağlayacağım” diye konuştu. 

Öğrencilerin sorunlarını da dinleyerek not alan Yasin Aşkın Yıldırım, “Özellikle şehrimizin bir çok yerinde ev tutarak geçimini zor koşullar altında sağlamaya çalışan İl dışından gelen öğrencilerimiz olmak üzere Türk Cumhuriyetleri, Orta doğunu ve Afrika kökenli öğrencilerimizin bu  zor koşullarda okumaya çalıştıklarını görelim dedi. Ekonomik zorlukları başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanda öğrencilerimizin kalplerine dokunulacak çalışma başlatılmalıdır” şeklinde konuştu.

Yıldırım, “Unutmayalım ki ülkelerine döndüklerinde her biri ülkemiz için gönül ve kültür elçisi olacak olan bu değerli öğrencilerimize başta Kızılay Kars şubesi olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşlarını destek vermeye çağırıyorum” açıklamasında bulundu.

Kafkas Üniversitesi öğrencilerine gıda ve giyim desteği de sağlayan Yasin Aşkın Yıldırım'a öğrenciler teşekkür etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Gencer ELKILIÇ 28 Aralık 2021 10:21

    Her zaman Üniversitemizin ve Öğrencilerimizin yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Yasin Aşkın YILDIRIM BEY'E üniversitemiz ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Böyle duyarlı insanların bulunması bizleri fazlasıyla memnun ediyor.