SİYASET Haber Girişi : 17 Kasım 2023 21:35

Kağızman’ın başarılı belediye başkanı Nevzat Yıldız Kars’tan aday adaylığını açıkladı

Kağızman’ın başarılı belediye başkanı Nevzat Yıldız Kars’tan aday adaylığını açıkladı
Kağızman’ın başarılı belediye başkanı Nevzat Yıldız Kars’tan aday adaylığını açıkladı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kağızman’ın başarılı belediye başkanı Nevzat Yıldız Kars’tan aday adaylığını açıkladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Belediye Başkanlığı adaylığı resmi başvurusunu Ankara Genel Merkezde yaptı.

Yıldız, “MHP Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız Sadır Durmaz beyefendinin de takdirlerini alarak aday adaylığımızı açıklamış bulunduk. İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

NEVZAT YILDIZ KİMDİR?

İki erkek altı kız kardeşli ailenin sondan ikinci çocuğu olarak 21 Mayıs 1963'te Kağızman’da dünyaya geldi. 1971 yılında Kağızman merkez Atatürk llkokulu'nda öğrenime başladı. 1975-1976 öğretim yılında Kağızman Endüstri Meslek Lisesi Ortaokulu Ahşap Doğrama Bölümü'nde öğrenime başladı. Buradan mezun olduktan sonra ahşap doğrama alanında Kağızman'ın ünlü marangozlarından Ekrem (Bora) Usta'nın yanında çırak, kalfa ve usta olarak çalıştı.

Bir dönem PTI'de usta olarak çalıştıktan sonra vatani görevini yapmak üzere 1982 yılında Manisa Kırkağaç Er Eğitim Tugayı'nda piyade er olarak başlayan askerliğini Çankırı Astsubay Okulu Gamizon Komutanlığı'nda tamamladı. Askerlik sonrasında iki yıl Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde maden arama ve tetkik işinde çalıştı, Eleme (tegirmek) yöntemi ile toprak ile madenlerin parçalanması alanında bate uzmanı olarak çalıştı.

1990'da kendisine ait atölyede yeniden asıl mesleği olan alşap doğrama ustalığına devam etti. 2001 yılında Kağızman Belediyesi'nde operatör olarak göreve başladı. 2012 yılında Kağızman Belediyesi'nden emekliye ayrıldı.

İlk gençlik yıllarından itibaren Milliyetçi çizgideki sivil toplum kuruluşlarında görev alan Nevzat Yıldız, 1993 yılında Kağızman Ülkü Ocakları başkanlığına seçildi, Uzun yıllar bu görevi sürdürdü. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman ilçe Başkan Yardımcısı seçildi. Üç yıl ilçe başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra yapılan ilk kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman ilçe başkanı olarak seçildi.

2014 Mahalli İdareler Seçimi'nde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kağızman Belediye Başkan adayı oldu. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimde Kağızman Belediye Başkanı seçildi. 2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde Milliyetçi Hareket Partisi'nden ikinci kez Kağızman Belediye Başkanı adayı oldu. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan seçimde tekrar Kağızman Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç kız çocuğunun babası olan Nevzat Yıldız'ın özel ilgileri arasında ilk sırayı doğa yürüyüşleri, avcılık ve amatör fotoğrafçılık alıyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.