KARS Düzenleme Tarihi : 02 Ekim 2020 20:55 Haber Girişi : 02 Ekim 2020 20:55

Kapakları açılan Kars Barajı’nda ilginç görüntüler

Kapakları açılan Kars Barajı’nda ilginç görüntüler KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Kapakları açılan Kars Barajı’nda ilginç görüntüler Kapakları açılan Kars Barajı’nda ilginç görüntüler

Kapakları açılan Kars Barajı’nda ilginç görüntüler

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Barajı’nda kapakların açılmasıyla birlikte su seviyesi düşünce eski Bogazköy’deki kalıntılarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Eski köylerine gelerek anılarını tazeleyen Boğazköylüler duygulandıklarını belirterek ömürlerini geçirdikleri eski köylerini çok özlediklerini söylediler. Suların çekilmesiyle kesilen ağaçlar ve pislikten yeşil renge bürünen su kalıntıları ise ilginç görüntülerini sunmaya başladı.

2017 yılında su tutmaya başlayan Kars Barajı gölünde kapakların açılmasıyla su seviyesi düştü. Eski köyün kalıntıları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Kesilen ağaçların kalıntıları, evlerin duvarları, cami, okul ve köy odası da gün yüzüne çıktı.

Bataklığa dönen alandaki biriken pis sular adeta yeşil renge bürününce ortaya da ilginç görüntüler çıktı.

Köylüler ise zaman zaman gün yüzüne çıkan eski köylerine giderek anılarını tazelediler. Kubilay Çahan, eski köylerini çok özlediklerini söyleyerek, “Bizim hayatımız bu köyde geçti. Bu camide namaz kıldık, bu okulda okuduk, bu köy odasında da sık sık köylülerimizle bir araya gelip sohbet ediyorduk. Köyümüz çok güzeldi. Şimdi ise sular altında kaldı. Sular çekilince de zaman zaman gelip böyle hasret gideriyoruz.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.