SAĞLIK Haber Girişi : 26 Şubat 2022 01:13

Kars’a 27 Doktor Kadrosu

Kars’a 27 Doktor Kadrosu KAFKAS HABER AJANSI

Kars’a 27 Doktor Kadrosu

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Milletvekilleri, 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, yaptıkları açıklamada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve yetkililer ile yaptıkları temaslar neticesinde, 103. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve İlçeleri için 23’ü pratisyen hekim ve farklı branşlardan 4 uzman hekim olmak üzere toplam 27 hekim kadrosu açıldığını bildirdiler.

Arslan ve Kılıç, ilimizin hekim ihtiyacını karşılamak suretiyle daha iyi sağlık hizmeti verebilmek üzere 27 hekim kadrosunun açıldığını, ihtiyaç oldukça yeni hekim kadrolarının açılmaya devam edeceğini belirttiler.

Kars’a açılan 27 hekim kadrosu için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür eden Arslan ve Kılıç, atanacak olan doktorların ilimize hayırlı olması temennisiyle tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler dileğinde bulundular.

Kars'a atanan 27 hekimin branşı ve atandıkları hastaneler şöyle:

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.