Kars İl Müftüsünden Genç Hatiplere Tavsiyeler

Kars İl Müftüsünden Genç Hatiplere Tavsiyeler

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencileri İl Müftüsü Yusuf Eviş'le bir araya geldi.

"Temel değerlerimiz ve İmam Hatip Okulları" konulu sohbette İl Müftüsü Yusuf Eviş; İmam Hatip okullarının toplumun temel değerlerinin dinamiği olduğunu belirterek önümüzdeki hafta okul içi yarışmalarının Ulu Cami'ndeki finaline katılacak öğrencilere başarılar diledi.

İmam Hatip okullarının kişi ve topluma kazandırdıklarına değinen Eviş, DHBT sınavı, İmamlık/Müezzinlik/Kur'an Kursu Öğreticiliği gibi konularda öğrencilerden gelen sorulara içtenlikle cevap verdi.

2019-2020 Eğitim -Öğretim yılında oluşturulan İslami İlimler sınıfı öğrencileri için Müftülükten personel görevlendireceğini söyleyen İl Müftüsü ayrıca; hutbe yarışmasına katılan, dereceye giren ve girmeyen tüm öğrencilere ödüllerinin olacağını söyledi. Sohbet aile fotoğrafı ile son buldu.

Okul idaresi, “Bizler, okul- aile birliği ve okul idaresi olarak her platformda bizleri destekleyen ve yalnız bırakmayan Kars İl Müftülüğü camiasına ve İl Müftüsü Sayın Yusuf Eviş teşekkür ederiz.” mesajını paylaştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

  • 4 / 1

  • 4 / 2

  • 4 / 3

  • 4 / 4

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.