EĞİTİM Haber Girişi : 02 Nisan 2019 21:37

Kars’ın Başarılı Kadın Muhtarı Besra Uluçay 4. Döneme Girdi

Kars Merkez Mahallesi'nin çalışkan muhtarı Besra Uluçay, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde 4 erkek adayı geride bırakarak 603 oyla 4. Kez muhtar oldu.

Kars’ın Başarılı Kadın Muhtarı Besra Uluçay 4. Döneme Girdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Merkez Mahallesi'nin çalışkan muhtarı Besra Uluçay, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde 4 erkek adayı geride bırakarak 603 oyla 4. Kez muhtar oldu.

Kars’ın büyük mahallelerinden olan Merkez Mahallesi'nde 3 dönemdir mahalle muhtarlığı görevine seçilen ve bu görevi başarıyla yürüten muhtar Besra Uluçay 2019 Mart seçimleri için yeniden muhtar adayı oldu.

MERKEZ MAHALLESİ BESRA ULUÇAY’A EMANET

Mahalle sakinlerinden yaptığı projelerde destek alan Uluçay, Kars'ta da bir çok sosyal sorumluluk projesine öncülük etti.

İŞTE ÇALIŞKAN MUHTAR BESRA ULUÇAY'IN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROJELER VE HİZMETLERDEN BAZILARI;

‘İhtiyacın Varsa Al, İhtiyacın Yoksa Sende As’’ Kampanyası ile Türkiye’ de İlk Kez Muhtarlık Kanalı ile İhtiyaç Sahiplerine Birçok Alanda Çeşitli Yardımlar Yapıldı.

1812 seçmeni bulunan Merkez Mahallesi’nde oy dağılımı şöyle;

Besra Uluçay: 603

Fikret Özbey: 179

Güven Yeniaras: 288

İhsan Koç: 58

Nurettin Günlana: 136

Muhtarlık Bürosu Ev Ortamına Çevrilerek, Mahalle Sakinlerine Daha İyi Bir Ortamda Hizmet Verildi. Aynı Zamanda Muhtarlığımız; Kadınların, Tüm Düşüncelerini Rahat Bir Şekilde Dile Getirdiği Ortam Haline Gelmiş Oldu.

Mahalle İçin Sosyal Tesisler; Muhtarlığımızın Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Sunduğu Proje ile Sağlık Ocağı, Çok Amaçlı Kadın Dayanışma Merkezi ve Taziye Evi Gibi Sosyal Amaçlı Tesislerin Yer Tahsisi Yapılmış Olup, 2019 Yılı İçerisinde Yapımına Başlanacaktır. Ayrıca Farklı Alanda Çeşitli Proje Çalışmalarımız Devam Etmektedir.

Sosyal Yardımları; Mahallemizde Bulunan İhtiyaç Sahiplerine Eşit ve Adil Bir Şekilde Sosyal Yardım Dağıtılması Sağlandı.

Besra Uluçay, “Her Zaman Ulaşılabilir; Mahallemizin Muhtarlık Görevi Ek İşim Değil Tek İşim Olduğu İçin Muhtarlık Büromuz ve Telefonum mahalle Sakinlerinin Ulaşabilmesi İçin 7/24 Açıktır. Mahallemizin Muhtarlık Görevini 3 dönemdir, Devam Ettirmem Münasebeti ile Tüm Mahallenin Tanıdığı ve Güvendiği Biri Olarak, Gerek Analarımız, Gerek Bacılarımızın Hiç Çekinmeden Müracaat Ettiği Bir Muhtar Olarak Yeniden Bu Göreve getirildim. Tam mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.