SPOR Haber Girişi : 07 Mayıs 2024 09:31

Kars’ın Boks Şampiyonu Tuğrulhan Erdemir

Kars’ın Boks Şampiyonu Tuğrulhan Erdemir
Kars’ın Boks Şampiyonu Tuğrulhan Erdemir KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Kars’ın Boks Şampiyonu Tuğrulhan Erdemir

Kars’ın Boks Şampiyonu Tuğrulhan Erdemir

Video linki: https://fb.watch/rXCQ-4rTCY/  

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

18-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Sırbistan in Belgrad şehrinde düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonasında 71 kg temsilcimiz Tuğrulhan Erdemir çok zorlu üç galibiyetten sonra yarıfinalde Gurcistanlı rakibine yenildi ve 13 yıl sonra ülkemize erkekler kategorisinde bir madalya aldı.

Avrupa üçüncüsü olan Tuğrulhan Erdemir’ Kars Harakani Havalimanında karşılamak için ailesi, antrenörleri ve sevenleri akın etti. Davullu zurnalı havalimanına gidenler heyecanla “Demir Yumruk” Tuğrulhan’ı beklemeye başladılar. 7’den 70’e alana gelenler davul zurna eşliğinde halay çekip kutlama yaptılar. Uçakla Kars’a gelenlerde kutlama eşlik edip şampiyonun ailesini kutladılar.

Onlarca şampiyonluk madalyası bulunan Tuğrulhan Erdemir alkış, ıslık ve tezahüratlarla karşılandı. Sevenleri tek tek şampiyonu kucaklayıp tebrik ettiler. Erdemir de karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaşıp sarılarak ilgileri ve destekleri için teşekkür etti.

Antrenör Kıvanç Buru, “Avrupa Boks Şampiyonasında ülkemize ilk defa madalya getiren sporcumuz aynı zamanda Kafkas Üniversitesi öğrencisi Tuğrulhan Erdemir’i öncelikle tebrik ediyoruz. İlk turda İtalyan ikinci turda Fransız üçüncü turda Arnavut gibi zor rakiplerini mağlup etti. Tabi hem yorgunluğun hem de üst üste maç yapmasının etkisiyle Gürcü takibimize sayıyla mağlup olduk. Tuğrulhan Erdemir 26 Temmuz 2024 yılında Paris’te yapılacak olimpiyat oyunlarına ülkemizi temsil edecek. Hem Kars’ımıza hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah olimpiyatlarda altın madalya ile döneceğiz ve serhat şehrimize de bu madalyayı hediye edeceğiz inşallah.” dedi.

Ahlaklı, zeki ve çevik boksör Tuğrulhan Erdemir ise şunları söyledi:

“Ülkemizin 13 yıllık bir hasreti vardı bizde üçüncülük alarak hasreti noktaladık. Arkadaşım Şampiyon oldu bende üçüncü oldum. Şu anda yoğun şekilde kamplarımız devam ediyor. 2024 Paris Olimpiyatlarına hazırlanıyoruz. Ben 1 yıl öncesinden vizeyi almıştım. İnşallah ülkemizi Paris’te en iyi şekilde temsil edip erkeklerde alınmayan altın madalyayı inşallah alp bir ilki başaracağız. İnşallah bu altın madalyayı da alıp şehrime, ülkeme armağan etmeyi düşünüyorum.” Şeklimde konuştu.

HEDEF 2024 PARİS OLİMPİYATLARI

Tuğrulhan Erdemir son çalışmalarını Karslı hemşehrimiz Boks Milli Takım antrenörü Vedat Demirkol ile birlikte İzmir’de yapacaklar ardından Fransa'daki olimpiyatlarda inşallah Altın madalyanın yolunu tutacak.

Tuğrulhan Erdemir daha sonra şunları söyledi:

“18/28 Nisan 2024 tarihleri arasında Sırbistan Belgrad’ta düzenlenen Büyük Erkekler Avrupa Boks Şampiyonasını Üçüncülük ile tamamladım. Başta emeği geçen Hocam Vedat Demirkol'a ayrıca bize bu imkanları sunan federasyon başkanımız sn Eyüp Gözgeç'e sporcusu olduğum Ankara Aski spor kulübü yöneticilerine ve milli takım antrenörlerimizden Yergali Bekmurzayef, Selim Vincoğlu, Levent Yaman,a teşekkür ederim. TOHM de çalışan bize her zaman destek olan Müdürüm abilerim ve ablalarıma teşekkür ederim.Biz beraber güçlüyüz beraber başarılıyız.Daha nice ve güzel başarılara beraber yaşamak ümidiyle.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.