GÜNCEL Haber Girişi : 19 Kasım 2023 01:19

Kars Liderler ve Girişimciler Buluşması

Kars Liderler ve Girişimciler Buluşması KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Liderler ve Girişimciler Buluşması

Minecraft Server Kiralama Minecraft Server Kiralama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü nedeniyle Kars Gençlik Merkezi’nde Liderler ve Girişimciler Buluşması programı icra edildi.

Kars Valisi / Belediye Başkan vekili Ziya Polat’ın eşi Pınar Filiz Polat ve 14. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez’in eşi Ayşe Yenilmez’in de katıldığı programda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kars Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Müge Kaya bir konuşma yaptı.

Kaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin 100. Yılında bulunduğumuz bu dönemde 19 Kasım Dünya Girişimci Kadınlar Günü’nü sizlerle birlikte bugün kutlamaktan büyük mutluluk duymaktayım.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türk özel sektörünün çatı meslek örgütü olarak kurduğu Kadın Girişimciler Kurulu ile; ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek amacıyla kurulmuştur.

Bu çerçevede Kadın Girişimciler Kurulu’nun koordine edeceği programlarla;

• Kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek, kariyerlerini geliştirmelerine fırsat sağlamak üzere girişimcilik eğitimleri verilecek;

• Kadın girişimcilere yenilikler ve iş yaşamı ile ilgili konular hakkında bilgi vermek üzere çeşitli eğitim etkinlikleri düzenlenecek;

• Kadın girişimciler, düzenlenecek çeşitli konferans, çalıştay, yarışma ve fuarlar aracılığı ile bir araya getirilerek fikir ve deneyimlerini birbirleri ile paylaşmalarına fırsat sağlanacaktır.

Kadınların girişimcilik özgüvenini artırmak için, bir işe sıfırdan başlamanın cinsiyetle alakalı bir konu olmadığını, yüksek sesle anlatmamız gerekiyor.

Bu bilincin yayılıp kök salması için, bu yolda öncü olmuş kadınlarımızın, deneyimlerini daha çok paylaşması gerekmektedir.

Her biri birbirinden kıymetli projeler üreten ve üretme fikri olan katılımcılarımızla beraber şehrimizde ve bölgemizde yeniliklere imza atacağımıza inanıyorum.

Şehrimizde kadın girişimciliğine rehberlik misyonuyla çıktığımız bu yolda bugün bu programın düzenlemesinde bizlerden desteğini esirgemeyen Serhat Kalkınma Ajansına, KOSGEB Kars İl Müdürlüğüne şahsım ve kurulum adına teşekkür ederim. Ayrıca bugünkü programımızda bizlere katkı sunan konuşmacı konuklarımızdan otomotiv sektörünün kadın girişimcilerinden adana ticaret odası KGK BAŞKANI Adana Sanayi odası 23.meslek komite başkanı sayın filiz Yaldız’a ve şehrimizin kadın girişimcilerine rol model 2015 yılı Türkiye’nin en başarılı kadın girişimcisi ödülü almış olan duayen girişimci Nuran Özyılmaz’a ve dinletileri ile bizleri yalnız bırakmayan Doçent Dr. Sibel Polat hocamıza,Dilbeste müzik topluluğuna ve siz değerli konuklarımıza teşekkür eder programımızın ve yapılacak olan projelerimizin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını dilerim. 

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.