KARS Haber Girişi : 09 Temmuz 2024 00:46

Kars’ta 15 Temmuz Temalı Âşıklar Bayramı düzenlenecek

Kars’ta 15 Temmuz Temalı Âşıklar Bayramı düzenlenecek
Kars’ta 15 Temmuz Temalı Âşıklar Bayramı düzenlenecek KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta 15 Temmuz Temalı Âşıklar Bayramı düzenlenecek

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ozanlar ve Şairler Derneği, 14-15 Temmuz tarihlerinde “15 Temmuz” Temalı Âşıklar Bayramı düzenleyecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla gerçekleşecek etkinlik, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacak.

Âşıklar Bayramı’nda, Kars’ın ozanları ve şairleri ile il dışından gelen şair ve ozanlar bir araya gelerek, 15 Temmuz'un anlam ve önemini anlatan eserlerini seslendirip Kerbela Şehitlerimizi ve tüm şehitleri anacaklar.

Birinci gün (14 Temmuz saat: 18.00’de) 15 Temmuz temalı şiir dinletileri, kahramanlık türküleri ve marşların yer alacağı programda,şehitlerimiz de anılacak.

ikinci gün (15 Temmuz) sabah şehitlikler ziyaret edilecek. 15 Temmuz akşamı ise İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda ödül töreni gerçekleştirilecek.

Kars Ozanlar ve Şairler Derneği Başkanı Suzan Aydemir 15 Temmuz ruhunun Ozanlar ve Şairlerin eserleri aracılığıyla daha iyi anlaşılması ve yaşatılması adına büyük önem taşıdığını belirterek, tüm Kars halkını programa davet etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.