EĞİTİM Düzenleme Tarihi : 17 Kasım 2020 01:01 Haber Girişi : 17 Kasım 2020 01:02

Kars’ta her çocuk özeldir! Projesi

Kars’ta her çocuk özeldir! Projesi KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Kars’ta her çocuk özeldir! Projesi

Kars’ta her çocuk özeldir! Projesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS’TA HER ÇOCUK ÖZELDİR! PROJESİ KAPSAMINDA ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ VE NÖROPSİKOLOJİK TEST EĞİTİMLERİ YAPILDI

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından desteklen ve Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü KAPU himayesinde Dede Korkut Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Daştan’ın desteğiyle Dr. Serkan Coştu ve Doç. Dr. Şükrü İlgün tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 2-7 Kasım 2020 tarihleri arasında Özgül Öğrenme Güçlüğü (ÖÖG) ve Nöropsikolojik Test Eğitimi Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisinde görevli Uzm. Psk. Sevil Turgut Turan tarafından gerçekleştirildi.

Proje eğitimi kapsamında Kars MEM bünyesindeki Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ve okullarda görev alan rehberlik, özel eğitim ve okul öncesi öğretmenleri ile İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki psikolog ve çocuk gelişimi uzmanları Özgül Öğrenme Güçlüğü (ÖÖG) ve Nöropsikolojik testlerin eğitimlerini aldılar. Uygulamalı şekilde gerçekleştirilen test eğitimleri sayesinde ilimizde ÖÖG tanılanması konusunda bilgi ve deneyim sahibi olan 14 kişinin Kars’ta bulunan riskli öğrencilerin tanılanması amacıyla bu testleri uygulamaları planlanmaktadır. İlerleyen yıllarda Kars ili geneline yayılarak ÖÖG’li öğrencilerin tanılanması konusunda çalışmaların devam ettirilmesi hedeflenmektedir. Bu şekilde Kars genelindeki eğitim başarısının önündeki engellerden biri ortadan kaldırılmış olacaktır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.