KARS Haber Girişi : 22 Temmuz 2020 23:20

Kars’ta koronavirüs denetimi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars’ta koronavirüs denetimi
Kars’ta koronavirüs denetimi

Kars’ta koronavirüs denetimi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İçişleri Bakanlığnın 81 İl Valiliğine "COVID- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelge göndermesinin ardından yurt genelinde çalışma yapıldı. Genelgeyle kontrollü sosyal hayat döneminde belirlenen tedbirlere uyulup uyulmadığı denetimlerle kontrol edildi.

Türkiye genelinde önceden planlanmış olan Covid-19 deneyimleri çerçevesinde Kars’ta da sabah 10.00-12.00 saatleri arasında Cumhuriyet meydanında akşam da saat 19.00-22.00 saatleri arasında Faikbey caddesinde koronavirüs denetimi yapıldı.

Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri, İl Sağlık Müdürlüğünde görevli sağlık çalışanları ve Kars Belediyesine görevli zabıta memurları eşliğinde ticari taksi, minibüs ve halk otobüslerinde denetim yapıldı.

Yapılan denetimlerde onlarca ticari taksi dolmuş ve halk otobüsü ile yüzlerce vatandaş Covid-19 hastalığına karşı alınacak tedbirler bakımından bilgilendirildi. Sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske zorunluluğuna riayet etmeleri yönünde de uyarılarda bulunuldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.