GÜNCEL Haber Girişi : 10 Kasım 2023 01:02

Kars Valisi Ziya Polat’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Kars Valisi Ziya Polat’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Ziya Polat’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Minecraft Server Kiralama Minecraft Server Kiralama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Nitekim; 1919’da Samsun’dan başlattığı milli kurtuluş mücadelemizi, 1923’te Ankara’da Cumhuriyeti kurarak taçlandırmış, milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile adını tarihe altın harflerle yazdırmış, kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır.

Askeri ve siyasi başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılâplarıyla tarihin akışını değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük emeli, Türk Milleti’nin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi.

Yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine de örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruluş ilkelerine bağlı kalarak, temel değerlerimizi koruyarak, kazanımlarımızı arttırarak, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayreti içerisinde, bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirerek gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının 85’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.