KARS Haber Girişi : 13 Haziran 2024 02:17

Kars Valisi Ziya Polat öğretmenlerle buluştu

Kars Valisi Ziya Polat öğretmenlerle buluştu
Kars Valisi Ziya Polat öğretmenlerle buluştu KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Ziya Polat öğretmenlerle buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Ziya Polat, yıl sonu değerlendirmesi, yıl içi alınan başarılar, sportif ve kültürel faaliyetler ile Kafkas Projesi’nin alınan verimini paylaşmak için öğretmenlerle buluştu.

Gazi Kars Bedesten’deki Ala Han Restorantta öğretmenlerle bir araya gelen Vali Polat, bu yıl eğitimde iyi seviyelerin alındığını söyledi.

Vali Polat, “Çocuklarımızın gelişimlerini sosyal, sportif, kültürel, sanatsal alanda da sağlamamış lazım. Bu sene güzel geçti ve bu senenin bu anlamda bereketli olduğunu düşünüyorum. İyi sonuçlar, iyi yarışmalar, iyi dereceler geldi, gelmeye de devam ediyor. Amacımız öncelikle derece almak değil bu çocuklarımızın yarışma kültürünü alması, yolculuk yapması, bir araya gelmesi, sosyalleşmesidir. Çoğu yavrumuz öğretmenleri eşliğinde il dışına gidiyor, gitmeye devam edecekler. Oralarda arkadaşlıklar ve dostluklar kurması, rekabet kültürünün oluşması, bazen kazanmak, bazen yenilgi: bunu da öğrenmek lazım. Tüm bunlar çocuklarımız için unutulmaz anlardır. Okul yıllarında ben de okul takımıyla Türkiye Şampiyonası’na gittiğimizde Kastamonu ilinde bir yurtta kalmıştık. Halen bizler arkadaşlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz. belki 40 yıl geçti ama biz halen o günleri anıyor ve anlatıyoruz. Çocuklarımızın öğretmenleriyle beraber yapmış olduğu her faaliyet anlatılacak akıllara ve gönüllere işleyecektir. Hayatı değiştirecek olan sizlersiniz, sizin gönlünüz ve adanmışlığınızdır.” dedi.

BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.