KARS Düzenleme Tarihi : 22 Ekim 2020 00:21 Haber Girişi : 22 Ekim 2020 00:22

Kars VHO, Akyaka Belediyesi ile sokak hayvanlarını kısırlaştıracak

Kars VHO, Akyaka Belediyesi ile sokak hayvanlarını kısırlaştıracak KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars VHO, Akyaka Belediyesi ile sokak hayvanlarını kısırlaştıracak

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta; Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası (VHO) ile Akyaka Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Kısırlaştırılması ve Rehabilitasyonu” amacıyla protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Akyaka Belediye Başkanı Ergüder Toptaş  “Kars İl Hayvan Koruma Kurulunun bizim de iştirak ettiğimiz toplantısında alınan karar gereği Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül beyi davet ettik. Söz konusu protokolü az önce imzaladık ve İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan sahipsiz hayvanların popülasyonlarının kontrol altına alınmasını sağlamak için kısırlaştırmaları en kısa sürede başlatmak istiyoruz. Katılımları ve işbirlikleri için Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sayın Ercan Ödül’e, İlçe Tarım Müdürümüz Sayın Gökhan Katok’a ve ilçemizde veteriner hekimlik faaliyeti yürüten Veteriner Hekim Volkan Özkaya’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

İmza töreninden sonra söz alan VHO Başkanı Ercan Ödül de “Bölgemizin en önemli sorunlarından olan sahipsiz hayvanların populasyon kontrolü ve rehabilitasyonu için Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak çözüme katkı sağlayabilmek adına İl Hayvanları Koruma Kuruluna protokol önerimizi sunmuştuk. Pandemi bu süreç ile ilgili gecikmelere neden olsa da artık yeni normal ile birlikte planladığımız ama başlatamadığımız protokolleri en kısa sürede başlatma kararı aldık. Susuz ,Sarıkamış, Selim, Digor Belediyelerimizden sonra bugün Akyaka Belediye Başkanımız ile protokolümüzü imzaladık ve mümkün olan en kısa sürede süreci başlatmayı umuyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Ergüder Toptaş beye nazik davetleri ve sahipsiz hayvanlar ile ilgili duydukları hassasiyet için yürekten teşekkür ederiz.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.