KARS Haber Girişi : 18 Mayıs 2024 01:52

Murat Bakırhan’ın 19 Mayıs mesajı

Murat Bakırhan’ın 19 Mayıs mesajı
Murat Bakırhan’ın 19 Mayıs mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Murat Bakırhan’ın 19 Mayıs mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihinin 100.yıl dönümünü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak milli mücadeleyi başlattığı ve Cumhuriyetimizin kurulmasına kadar uzanan sürecin ilk adımı olması sebebiyle coşkuyla kutluyoruz.

“Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” diyen Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihini gençlerimize bayram olarak armağan ederek bu güne ayrı bir anlam ve önem katmıştır. Hiç şüphesiz ki tarih boyunca ayakta kalmayı başaran milletler, geçmişini bilerek özüne sahip çıkmış, gelenek ve kültürlerini nesilden nesile aktarmışlardır. Türk gençliği ise Türk Milletinin geleceği, umudu olarak, gelecekte ülke yönetiminde söz ve hak sahibi olacak ve her alanda gösterdikleri başarılarla Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacaktır. Bu konuda onlara olan güvenimiz tamdır.

Milli mücadelemizin başlangıcı olan bu özel günün 105. yıldönümünde Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.