GÜNCEL Haber Girişi : 23 Aralık 2023 01:25

Murat Bakırhan’ın Sarıkamış Şehitlerini anma mesajı

Murat Bakırhan’ın Sarıkamış Şehitlerini anma mesajı
Murat Bakırhan’ın Sarıkamış Şehitlerini anma mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Murat Bakırhan’ın Sarıkamış Şehitlerini anma mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan Sarıkamış Harekâtı’nın 109. Yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Bakırhan mesajında, “Bu toprakları vatan kılma adına, üstün cesaret örneği gösterip buz tutan bedenleriyle Sarıkamış’ta son nefeslerine kadar mücadele eden, zorlu kış şartları altında şahadet şerbeti içen kahraman ecdadımız, aziz hatıralarıyla yüce milletimizin gönlünde müstesna ve ulvî bir yere sahiptir. 109 yıl önceki bu amansız koşullarda büyük kayıplar verilse de; sadakati, azmi ve kararlılığıyla ölümü hiçe sayan kahraman ecdadımız; vatanına ve bağımsızlığına kastedenlere karşı göğüslerini siper etmiş, asla geri dönmeyi düşünmemiştir. Vatanın dört bir yanından gelerek attıkları her adımla şahadete biraz daha yaklaştıklarını bilmelerine rağmen, gözlerini kırpmadan son nefeslerine kadar mücadele etmişlerdir. Allah-u Ekber Dağları’nın dondurucu soğuğu, kahraman askerlerimizin yüreğindeki vatan ateşini söndürememiştir. Bedenleri karlar altında kalsa da yüreklerindeki bu ateş milletimize bağımsızlık yolunu açmıştır. Bilinmelidir ki, yıllar geçse de o ateş aziz milletimizin gönüllerinde asla sönmeyecektir! Bu duygu ve düşüncelerle, Sarıkamış Harekâtı'nın 109. yıl dönümünde vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için Allah-u Ekber Dağları'nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.