BÖLGE Haber Girişi : 03 Haziran 2022 23:18

Narman’da hayvan yetiştiriciliğinde üretimi arttırıcı yenilikçi uygulamalar

Narman’da hayvan yetiştiriciliğinde üretimi arttırıcı yenilikçi uygulamalar KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Narman’da hayvan yetiştiriciliğinde üretimi arttırıcı yenilikçi uygulamalar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Çek Cumhuriyetinde 08—28 Mayıs 2022tarihleri arasında 'Hayvan Yetiştiriciliğinde Üretimi Arttırıcı Yenilikçi Uygulamalar' Erasmus K102 projesi kapsamında 15 öğrenci ve 3 refakatçi öğretmen uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamlayarak okullarına döndüler.

Proje yürütücüsü ve okul müdürü Engin Tan, 21 günlük eğitimin öğrenciler açısından çok iyi bir fırsat olduğunu, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanındaki güncel teknolojinin yerinde izlendiğini, üretimin arttırılması için neler yapılması gerektiğini belirterek, “Bu süre zarfında herkes görme fırsatı buldu. İlçemizde de hayvancılığın büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Çek Cumhuriyetinde işletmelerdeki teknolojiyi, Narman ilçemize entegre etmek temel amaçlarımızdandır. Projemiz için bilgi ve görüşlerini bizimle paylaşan başta Ulusal Ajans olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.