Örnek Siyasetçi Mustafa Altunok

Örnek Siyasetçi Mustafa Altunok

HABERİN FACEBOOK VİDEO LİNKLERİ:

https://www.facebook.com/reel/1792644661177223

https://fb.watch/ozcXhkL8ew/

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Erzurum’un Narman İlçesi’nde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olan Mustafa Altunok, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada bilgi, birikim ve donanımlarını paylaştı. Siyasetin nasıl olması gerektiğini ise şu sözlerle dile getirdi: “Nasıl ki Bazı Müslümanların Yalan Söylemesi, Müslümanlığın Yalancılık Olduğu Anlamına Gelmiyorsa, Bazı Siyasetçilerin Sahtekârlık Etmesi de, Siyasetin Sahtekârlık Olduğu Anlamına Gelmez. Siyaset Dürüstlüktür. Bunun Yolu İse Bireysel Değil, Toplumsal Bir Siyasî Anlayışla Hereket Etmektir.”

Mustafa Altunok konuşmasına “AK Parti Narman İlçe Başkanı, teşkilat mensupları, birbirinden kıymetli aday adayları ve aziz halkımız. öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” selamlamasıyla başladı.

1980 Narman Doğumluyu evli 2 çocuk babası Mustafa Altunok. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü'nü okuyor. Aynı Zamanda Ticaretle Uğraşan Altunok, “Kur'an Kardeşliği” ve “Şuûrdan Şiire” Adlı İki Kitap yayınladı.

Mustafa Altunok, kendisini davasına adamış bir kişi olarak, uzun yıllar devam eden mücadele sürecinu ise şu sözlerle dile getirdi:

2007 Yılı'nda Öncülük Edip, Merkezi Narman'da Olan Kur'an Kardeşliği Adında İnsanî, Dinî Ve Millî İçerikli Bir Hareket Başlattım. Dava Arkadaşlarımız İle Birlikte Sergilediğimiz Büyük Bir Mücadele Sonucunda, 2010 Yılı'nda Bu Hareketi Resmî Bir Derneğe Yani Sivil Toplum Kuruluşu'na Dönüştürdüm. Amacımız Başta Narman'ın Merkezi Ve Köyleri Olmak Üzere Ülkemizin Tümüne Ulaşıp, Hayatın Her Alanı'nda Onurlu Halkımıza Hizmet Etmekti. Bu Amaçla 2007 Yılından İtibaren Yani Tam 16 Yıl Boyunca, Hiçbir Karşılık Beklemeden İlim, Eğitim, Yardımlaşma Ve Dayanışma Gibi Konularda Projeler Üretip, Sosyal Ve Kültürel Çalışmalar Yaptık.

Örneğin Belli Periyotlarla Sürekli Dersler, Konferanslar Ve Mitingler Organize Ettik. Bunun İçin Yıllarca Köy Köy, Kahvehane Kahvehane Dolaşıp, Halkımızı Bilinçlendirmek Adına Diriliş Konuşmaları Yaptık. Bu Sayede Onlarca Dava Adamı'nın Yetişmesini Sağladık. Bununla Beraber Bölgemizdeki Başta Yetimler Olmak Üzere İhtiyaç Sahipleri'ni Belirleyip, Bu Kardeşlerimize Nakit, Gıda, Kıyafet, Oyuncak, Kırtasiye Malzemesi Ve Ev Eşyası Temin Ettik. Fakat Sırf Rencide Olmamaları İçin, Bugüne Kadar Yardım Yapılan Hiçbir Şahsın Ve Ailenin İsmini Ya da Resmini Yayınlamadık. Bu Arada Esrar Ve Eroin Gibi Zararlı Alışkanlıklara Karşı Mücadele Edip, Başta Genç Kardeşlerimiz Olmak Üzere Birçok Kişinin Bu Durumdan Kurtulmasına Vesile Olduk. Narman Hayvanseverler Ekibi'ni Kurup, Sokak Hayvanları İçin Günlük Mama Dağıtımı Gibi Çok Ciddi Faâliyetler Gerçekleştirdik.

2019 Yılı'na Geldiğimizde İse, Siyasî Alan'daki Bazı Eksiklikleri Farkedip, Tabiri Caizse Bu Hususta da Elimizi Taşın Altına Koymaya Niyetlendik. Böylelikle Aziz Davamız'ı Siyasî Alan'a Taşımaya Karar Verdik. Çünkü Siyaset, Asla Boş Bırakılmaması Gereken, Zaruri Bir Alandır. Siyaset Diğer Tüm Alanların Kendisine Bağlı Olduğu Merkezî Bir Alandır. Şöyle ki Siyaset Kirletilirse, Hiçbir Şey Temiz Kalmaz. Fakat Siyaset Düzgün Yapılırsa, O Takdirde Bu Olumlu Gelişme Her Konuya Yansır. Doğal Olarak Bu Durumdan Elbette ki Milletimiz Faydalanır. Hani Siyaset Sahtekârlıktır Diye Bir Söz Var ya, Ben Buna Asla Katılmıyorum. Nasıl ki Bazı Müslümanların Yalan Söylemesi, Müslümanlığın Yalancılık Olduğu Anlamına Gelmiyorsa, Bazı Siyasetçilerin Sahtekârlık Etmesi de, Siyasetin Sahtekârlık Olduğu Anlamına Gelmez. Siyaset Dürüstlüktür. Bunun Yolu İse Bireysel Değil, Toplumsal Bir Siyasî Anlayışla Hereket Etmektir. Demek ki Bizler Şahsi Menfaâtimizden Öte, Halkın Geleceğini Düşünmeliyiz. Yani Bencilce Davranmamalıyız. Benim İşlerim Düzgün Bir Şekilde Yürüsün de, Gerisi Ne Yaparsa Yapsın Dememeliyiz. Bizler Kardeşiz, Bizler Dostuz, Bizler Komşuyuz. En Önemlisi İse Bizler İnsanız, Bizler Müslümanız. Unutmayalım ki İnsan, Başkalarını da Düşünebildiği Kadar İnsandır, Müslüman İse Başkaları İçin de Bir Şeyler Yapabildiği Kadar Müslümandır. Öyle ya, Bu Dünyada Sadece Bizim Canımız Kıymetli Değil, Herkesin Canı Kıymetli. Yalnızca Bizim Çoluk Çocuğumuz Değerli Değil, Herkesin Çoluk Çocuğu Değerli. Öyle İse Sadece Bir Kesimin Değil, Herkesin Durumu İyi Olsun. Herkesin İşi Gücü Yerinde Olsun. Herkes Sıcacık Evlerde Otursun. Herkes Rahat Etsin. Hiç Kimse Evine Eli Boş Gitmesin. Hiç Kimse Kışı Nasıl Geçireceğiz Diye Kara Kara Düşünmesin. Hiç Kimsenin Onuru Kırılmasın. Üstadın İfadesiyle Bir Kişiye Tam Dokuz, Dokuz Kişiye Bir Pul Olmasın. Peki Ne mi Olsun? Adalet Olsun! Ne mi Olsun? Liyakat Olsun! Ne mi Olsun? Üretim Olsun! Ama Bunlar Bir An Önce Olsun ki Geç Olmasın, Güç Olmasın, Göç Olmasın!

Bizler İşte Bu Bilinçle 2019 Yılı'nda Siyasete Atılıp Tecrübe Kazanmaya Ve Kendimizi Eğitip Geliştirmeye Çalıştık. Allah'a Hamdolsun ki Elde Ettiğimiz Bilgi, Birikim, Fikir Ve Projelerle, Yine Meydandayız. Narman'a Olan Sevdamızla, Halkımıza Olan Sevgimizle Meydandayız. Hz.Yusuf Gibi Milletimiz İçin Gördüğümüz Rüyayla, Kurduğumuz Hayalle Meydandayız. Velhasıl Yüreğimizle, Azmimizle, Emeğimizle Ve Heyecanımızla Meydandayız.

Bugüne Kadar Kendi İmkânlarımızla Yaptıklarımız, Allah'ın İzniyle Bundan Sonra Yapacaklarımızın Garantisidir. Bizler Devrim Niteliğindeki Çalışmalarımızı Yüzlerce Kat Arttırmak, Böylelikle İlçemizin Tüm Sorunlarını Çözerek Şerefli Halkımıza Siyasi Alanda da Hizmet Etmek İstiyoruz. Şu ki Kurmuş Olduğumuz Dernekler Aracılığı İle Senelerce Toplumun Her Kesimine Ulaştığımız İçin, Hem Merkezimizdeki Hem de Köylerimizdeki Sorunları Çok İyi Biliyoruz Ve Her Birini Kökten Çözebileceğimize Yürekten İnanıyoruz. Öyle ya, Birlik Olup Uyum İçinde Çalıştığımız Takdirde, Üstesinden Gelemeyeceğimiz Hiçbir Sıkıntı Yoktur. Mesela Sanayileşme Adına Gerekli Atılımları Gerçekleştirip, Biran Önce İstihdam Alanları Oluşturabiliriz. Böylelikle İşsizlik Denilen Beladan Tamamiyle Kurtulabiliriz. Bu Arada Yeri Gelmişken Belirteyim ki, Parti Teşkilatımız'ın Desteği Ve Halkımızın Tercihiyle Narman Belediye Başkanlığı Görevine Getirildiğimiz Takdirde, Daha Şimdiden Ülke Çapında Çalışmalar Yapan Bazı Saygın İşadamlarımız'dan, İlçemizde Yatırım Yapma Sözünü Almış Bulunmaktayız. Zira Öncelikli Olarak Ekonomik Sorunlara El Atmalıyız. Yine Tarım Ve Hayvancılıkla İlgili Yapacağımız Hamlelerle, Üretimin Hızla Arttırılmasını Sağlayabiliriz. Turizme Yönelik Kültürel Çalışmalarla, Narman'ı Ülke Çapında Bilinip Ziyaret Edilen Bir Yer Haline Getirebiliriz. Hele ki Diğer İlçelere Bağlanan Yol Sorunlarını da Çözdüğümüz Takdirde, Yöremizin Cazibe Merkezi Haline Gelmesindeki Engeller Ortadan Kalkacaktır. Bizler Büyük Düşünmeliyiz. Çünkü Büyük Allah'ı Olana, Küçük Hedefler Yakışmaz!

Bu Anlamda Bizler Hayatın Her Alanına Yönelik Hazırladığımız Projelerle, Sizlere Değişim Vadediyoruz. Fakat Bu Değişimden Kasıt, Sadece İsimler Ve Simalar Değildir. Önemli Olan Yeni Bir Düşünce, Yeni Bir Metot Ve Yeni Bir Tarz Oluşturmaktır. Bu Yüzden Biz Size, Yönetenlerin Halkı Azarlamadığı, Aralarında Ayrım Yapmadığı Ve Kimseyi Hiçe Saymadığı Bir Anlayış Vadediyoruz. Biz Size Gelişip Kalkınmayı Vadediyoruz. Biz Size Umut Vadediyoruz. Allah'ın İzniyle, Biz Size Yepyeni Bir Narman Vadediyoruz. Bizler Tutamayacağımız Sözü Vermeyiz. Eğer Söz Vermiş İsek, Tutmak İçin Ölümüne Mücadele Ederiz. Her Zaman Dediğimiz Gibi, Bizim Davamız Hak, Derdimiz Halktır.

O Yüzden Şimdi Sizlerin Huzurunda, Allah'ın İzniyle Söz Veriyorum. Göreve Getirildiğim Takdirde 1-Belediyenin Kapılarını Halkımıza Ardına Kadar Açacağıma Söz Veriyorum. 2-Gece Gündüz Demeden Aktif Bir Şekilde Çalışacağıma Söz Veriyorum. 3-Riske Girmekten Korkmadan Her Türlü Hizmeti İlçemize Getirmek İçin Elimden Geleni Yapacağıma Söz Veriyorum. 4-Merkezli Köylü Ayrımı Yapmadan Hepinize Adil Bir Şekilde Davranacağıma Söz Veriyorum. 5-Hakkınız Olan Her Talebinizi Dinleyeceğime Ve Sıkıntılarınızı Çözmek İçin İmkânları Zorlayacağıma Söz Veriyorum. 6-Sadece İlçemizdeki Değil, Gurbetteki Hemşehrilerimizle Bile İlgileneceğime Söz Veriyorum. 7-Göçü Tersine Çevirip Geri Dönüşümü Sağlamak İçin Mücadele Edeceğime Söz Veriyorum. 8-Çocuğundan Yetişkinine Kadar Öneri Ve Fikirlerinize Önem Vereceğime Söz Veriyorum. 9-İdealist Gençlerin Hayallerini Gerçekleştirmeye Yönelik Destek Olacağıma Söz Veriyorum. 10-Sinema, Tiyatro, Müzik Ve Spor Gibi Alanlarda Kimin Yeteneği Varsa, Bu Kardeşlerimizin Çaresizlik İçinde Harcanıp Gitmesine Göz Yummayacağıma Söz Veriyorum. 11-Âşık Sümmani'nin Memleketinde Ne Onun, Ne İbrahim Erkal'in Ne de Başka Bir Değerin Artık Bir Kenara Yazılmasına Müsede Etmeyeceğine Söz Veriyorum. 12-Ayrıştırıcı Değil Birleştirici Olacağıma Söz Veriyorum. 13-Çevre Düzenlenmesi, Çöplerin Toplatılması Ve Mezarlıkların Bakımı Gibi Rutin Hizmetler Konusunda Titiz Davranacağına Söz Veriyorum. 14-İsraftan Kaçınıp Halkın Parasını Gereksiz Yerlere Harcamayacağıma Söz Veriyorum. 15-Toplumla İç İçe Olacağıma, Halktan Kopmayacağıma Söz Veriyorum. 16-En Önemlisi İse, Verdiğim Sözleri Unutmayacağıma Söz Veriyorum İnşâallah. İşte Bunun İçin de Sizden, Bu Süreç Boyunca Desteklerinizi Bekliyorum.

Narman Belediye Başkanlığı Gibi Büyük Bir Sorumluluğu Yüklenme Adına Çıkmış Olduğumuz Bu Yolda Niyetimiz Hâyırdır, Akıbetiniz de Hâyır Olur İnşâallah. Bu Arada Böyle Bir Göreve Talip Olan Birbirinden Değerli Diğer Tüm Aday Adaylarına da Allah'tan Hâyırlar Diliyorum.

Sözlerime Son Verirken Katılımınızdan Tekrar Teşekkür Ediyor, İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Aydın, Ankara Ve Antalya Başta Olmak Üzere, Türkiye'nin Hangi İlinde Bir Narmanlı Hemşehrimiz Varsa, Buradan Selamlarımı Sunuyorum Ve Her Türlü Hizmeti Hak Eden Güzide İlçemiz Narman İçin İse Şöyle Diyorum:

Kur'an'a Davet Eder, Kardeş Olmuş Her Ferdin,

Yoksul İle Yetimi, Güldürmektir Tek Derdin,

Sende Vatan Tutana, Daima Huzur Verdin,

Hak Ettiğin Her Şeye, İnan Az Kaldı Varman,

Sen Ne Güzel Bir Yersin, İyi ki Varsın Narman!

Mustafa Altunok

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.