KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 27 Eylül 2021 01:00

Protest Folk Müzik müzisyeni Sanatçı Murat KAYA’dan bu kez SENFONİK bir albüm

Protest Folk Müzik müzisyeni Sanatçı Murat KAYA’dan bu kez SENFONİK bir albüm KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Protest Folk Müzik müzisyeni Sanatçı Murat KAYA’dan bu kez SENFONİK bir albüm

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Dramatik bass bariton ses rengiyle dinleyicileri tarafından Türkiye’de Protest Folk Müzik türünün beğenilen, aranılan ve sevilen yorumcularından biri olma niteliğini kazanmış olan sanatçı Murat KAYA; Kendisine has dikkat çeken müzik üretimleriyle sakin ve dinamik yolculuğuna devam ediyor. Müzik albüm kariyerinin dördüncüsünü çıkarmaya hazırlanan sanatçı, son üç yıl içinde Kasım 2018 Murat KAYA - DÖNÜŞ adlı single ve son olarak Ekim 2020 Murat KAYA - SÖZLERİMDE BUL BENİ adlı tekli albümlerini çıkardı.

Sanatçı, bu kez dinleyicilerini dört yılı aşan uzunca bir çalışma olgunlaşma sürecinin ardından şarkı sözlerini şair ve akademisyen aynı zamanda lise öğrencilik yıllarında tarih öğretmenliğini de yapmış olan Gürsoy SOLMAZ’la birlikte yazdığı, bestesi, müziği kendisine ait olan senfonik bir eseriyle buluşturuyor. Murat Kaya’nın son teklisi SARIKAMIŞ ( Senfonik )’in ‘’Digital Çıkış’’ yapımcılığını eserde güçlü kaval eşlik ve yorumuyla katkı sunan müzisyen, kaval sanatçısı Sinan ÇELİK’in sahibi olduğu ‘’Duygu Müzik Yapım’’ üstleniyor. Albüm kapak fotoğrafı gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Mustafa SEVEN’e ait olan SARIKAMIŞ ( Senfonik ); Sanatçının ’’SARIKAMIŞ DÜNYADIR.’’ mottosuyla doğup büyüdüğü öz memleketi Sarıkamış’ı kendi iç dünyasının ezgisiyle buluşturup yansıtması dışında, duygusal ve duyusal açıdan her müzikseverin dinleyebileceği kıvamda dünya müziği ve Anadolu müziği karması içinde dramatik sound üzerinden beğeni ve  dikkat çekiyor.

Senfonik düzenlemelerini Anadolu Ateşi, Sultan’s of Dance gibi artistik sahne sanat projelerinin koreografik müziklerinde imzası olan müzisyen, besteci, aranjör Taner DEMİRALP ‘in yaptığı SARIKAMIŞ ( Senfonik ); Sarıkamış’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü olan 29 EYLÜL 2021 Çarşamba günü saat 17.00’de DİGİTAL ÇIKIŞ ile  tüm digital mecralardan dinlenilebilecek.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.