KARS Haber Girişi : 07 Mayıs 2024 02:12

Sarıgül Nine Buzağısını kurbanda satıp, parasını Filistin'e gönderecek

Sarıgül Nine Buzağısını kurbanda satıp, parasını Filistin'e gönderecek
Sarıgül Nine Buzağısını kurbanda satıp, parasını Filistin'e gönderecek KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sarıgül Nine Buzağısını kurbanda satıp, parasını Filistin'e gönderecek

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Karahan köyünde yaşayan Sarıgül Kaçan (71), yeni doğan buzağıyı kurbanda satarak parasını Filistin halkına göndereceğini söyledi. İki çocuk, 6 torun sahibi Kaçan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin vurduğu 10 ile yönelik ülke genelinde başlatılan yardım seferberliğine düvesini satıp, karşılığında aldığı 13 bin TL'yi depremzedelere bağışlamıştı.

Karslı Nine, İsrail'in 7 Ekim 2023 yılından bu yana bombaladığı Filistin halkına destek için yeni doğan ve adını 'Pamuk' koyduğu buzağısını bağışladı. Yaklaşık 50 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırda 4 Mayıs günü dünyaya gelen ve 'Pamuk' ismini veren Kaçan, bu buzağısını elleri ile büyütüp kurbanda satıp parasını Filistin halkına göndereceğini söyledi. 10 ilin etkilendiği Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerde olduğu gibi şimdide el ele verme zamanı olduğunu belirten Sarıgül Kaçan şunları söyledi:

"Buzağıyı bayrama kadar besleyip, büyüteceğim. Bayramdan önce satıp parasını köy muhtarı olan oğluma vereceğim. O da parasını Filistin'e gönderecek. Televizyonlarda izledikçe içim kan ağlıyor. Yaşlı, kadın ve çocuk demeden öldürülen Filistin halkının yanında olmalıyız. Maddi ve manevi desteğimizi esirgememeliyiz. Ölünce diğer tarafa kimse sevabı ve günahından başka bir şey götüremiyor. Allah oradakilerin yardımcısı olsun. Depremde de bir düve satıp aldığım 13 bin lirayı depremzedelere göndermiştim. Yardım etmek kadar güzel bir şey yok."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.