SPOR Haber Girişi : 29 Eylül 2021 23:42

Sarıkamış Olimpiyatlara Hazırlanıyor

Sarıkamış Olimpiyatlara Hazırlanıyor KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sarıkamış Olimpiyatlara Hazırlanıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kış olimpiyatlarında ülkemizi ilk olarak sarıkamış temsil etmiştir.         

Türkiye İsviçre'nin Saint-moritz Şehrinde düzenlenen 1948 kış olimpiyatlarında alp disiplininde mücadele eden 4 sporcudan bir Sarıkamış ilçemizden değerli büyüğümüz Osman YÜCE temsil etti

O günden bu güne kadar 73 yıl geçmesine rağmen olimpiyatlarda ülkemiz maalesef kış sporlarında başarılı olamadık.  73 yılda yapılamayanı biz SARIKAMIŞ’TA başlattığımız geleceğin olimpik sporcuları projemizle 15 yıl sonra kürsüde TÜRK kayakçılarını göreceyiz

Projenin birden çok paydaşı bulunmaktadır.

Kars Valiliğimiz, Sarıkamış Belediyesi, Kars İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Sarıkamış Platformu'nun hayırsever iş adamları bu projenin paydaşlarıdır.

6-10 yaş arası tüm çocuklarımızı 1 EKİM cuma günü "Olimpik kayakçı yetiştirme projesi " seçmeleri için Sarıkamış gençlik ve spor ilçe müdürlüğüne bekliyoruz.

SARIKAMIŞ' TA SPOR YARIŞLARI HAFTASI

Proje kapsamında farkındalık oluşturmak için

Ödüllü Kadınlar ve Erkekler Kros Yarışması düzenlenecektir.

Yarışmada yıldızlar gençler ve büyükler olmak üzere 3 kategori bulunacaktır.

2 Ekim cumartesi günü saat; 11:00 ' da başlayacak olan yarışmaya katılmak isteyen hemşerilerimiz Sarıkamış ilçe gençlik ve spor müdürlüğüne başvurabilirler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.