KARS Haber Girişi : 13 Haziran 2024 02:28

Selim’in köylerini dolu vurdu

Selim’in köylerini dolu vurdu
Selim’in köylerini dolu vurdu KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Selim’in köylerini dolu vurdu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Selim ilçesine bağlı Akçakale, Karakale, Sarigün, Beyköy ve Basköy köylerini dolu vurdu.

Ceviz büyüklüğündeki dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bir anda bastıran doludan kaçanlar evlere sığındı. Arazilerin zarar görmemesi için dua eden köylüler bir yandan da arabalarını korumaya çalıştı. Şiddetli yağan dolu ağaç yapraklarını yere döktü bazı ağaçların dallarını da kırdı. Dereler taştı, ekili araziler zarar gördü.

Doluya yakalanan hayvan sürüsü de zor anlar yaşadı. Çobanlar hem kendilerini hem de hayvanlarını korumaya çalıştı. “Allah beterinden korusun” diyen köylüler “Dolular adeta taş gibi yağdı. Araziler, yollar, dereler doluyla doldu. Her taraf beyaza büründü. Ekili araziler zarar gördü. Şaşırıp kaldık” şeklinde konuştular.

İlk defa bu büyüklükte dolu gördüğünü söyleyen Çimen Boz, “1.5 saat sürdü. Yağmur ve dolu büyük zarar verdi. Her biri birer yumurta büyüklüğünde dolu düştü. Allah herkesi afetinden korusun. Ekili arazilerimiz yerle bir oldu. Hayvanların sırtları bile doludan zarar gördü. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.