EKONOMİ Düzenleme Tarihi : 17 Kasım 2020 00:19 Haber Girişi : 17 Kasım 2020 00:19

SERKA Projeleri TRT Radyo’da

SERKA Projeleri TRT Radyo’da KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

SERKA Projeleri TRT Radyo’da

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, TRT Erzurum Radyosu tarafından hazırlanan Doğunun Sesi programına katılarak Ajansın yürüttüğü projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir, TRT Erzurum Radyosu’na konuk oldu. Spiker Yıldıray Yıldız’ın sunduğu programda SERKA’nın tanıtım çalışmaları ile Ardahan’da yürüttüğü projeler ele alındı. 20 dakika süren programda konuşan SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, Ajans’ın Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars’ta yatırımcılara, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik hem fikri anlamda danışmanlık yaptığını hem de maddi olarak destek verdiğini söyledi. Bölge illerindeki turizm potansiyelinin zengin olduğunu ifade eden Taşdemir, bu değerlerin tanıtılmasına ağırlık vereceklerini vurguladı. Toplam bütçeleri yaklaşık 7,5 milyon olan “Kafkas Arı Konağı”, “Bilim ve Yaşam Akademisi” ile “Yalnızçam Büyüyor” projelerinin devam ettiğini belirten Taşdemir, “Turizm önemli bir değerdir. Turizmi bölgenin kalkınması için bir araç olarak görüyoruz. Bu anlamda bölgenin turizme hazır hale getirilmesi gerekiyor. Altyapının oluşturulması gerekiyor. Bölgedeki paydaşlarımızla birlikte altyapıyı hazır hale getirdiğimiz zaman bölgenin binlerce turisti çekeceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde bölgenin tanıtımına ağırlık vereceğiz. Çünkü bölgemiz turistlerin ilgisini çekecek çok sayıda turistik değere sahiptir” dedi. Taşdemir,  Ajansın çalışmalarıyla yerel değerlerin gün yüzüne çıkmaya başladığına dikkat çekerek, “Önemli projelerimizden biri Damal Bebeği üretim atölyesiydi. Şimdi bu proje kapsamında 23 kadın istihdam ediliyor. Yine her yıl Ajansımız tarafından Çıldır Gölü’nde ulusal ve uluslararası medya çalışanlarının katıldığı Medya Kampı etkinliğimiz var. Çıldır Gölü hem yaz hem de kış aylarında her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek bir göldür. Göl üzerinde şenlikler yapılıyor. Dolayısıyla turizm çeşitliliğini arttırmak için çalışıyoruz. Tanıtım faaliyetlerine ağırlık veriyoruz” diye konuştu.

SERKA Genel Sekreteri Taşdemir, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin oluşturduğu Serhat bölesinin yakın zamanda hak ettiği seviyeye ulaşacağını söyledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • KAFKASSSSSSS 18 Kasım 2020 20:40

    EY SERKA ŞU TRT KARS RADYOSUNUN KURULMASINA ÖNCÜLÜK ET