KARS Haber Girişi : 10 Haziran 2021 23:14

SERKA Turizm Altyapısını Güçlendirmeye Devam Ediyor

SERKA Turizm Altyapısını Güçlendirmeye Devam Ediyor KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

SERKA Turizm Altyapısını Güçlendirmeye Devam Ediyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Serhat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Kuzeydoğa Derneği tarafından hazırlanan “Kars ve Ardahan'da Alternatif Turizm Çeşit, Destinasyon ve Rotalarının Tanıtımı ve Markalaştırılması Projesi” hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, Ardahan’ın Göle, Çıldır ve Posof ilçeleri ile Kars merkez köyleri, Arpaçay, Akyaka, Sarıkamış ilçesinde profesyonel fotoğraf ve video çekimi yapılacak. 

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) TRA2 bölgesinin tanıtımına ve kalkınmasına yönelik birçok projeyi desteklemeye devam ediyor. Bunlardan yalnızca biri olan, Kars ve Ardahan’da turizm rotalarının dünyaya tanıtımı için Kuzeydoğa Derneği tarafından geliştirilen “Kars ve Ardahan'da Alternatif Turizm Çeşit, Destinasyon ve Rotalarının Tanıtımı ve Markalaştırılması Projesi” SERKA’nın desteğiyle hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, Ardahan’ın Göle, Çıldır, Posof ilçeleri, Kars Arpaçay, Akyaka ve Sarıkamış ilçesi ile Kars merkez köylerinde turizm hareketliliğinin çok düşük olduğu yaz aylarında trekking, fotoğrafçılık, yaban hayat fotoğrafçılığı, kuş gözlemciliği, botanik, atlı binicilik, kırsal yaşam kültürü deneyimleme gibi sayısız alternatif, deneyim turizmi çeşidinin tanıtımı ve markalaşması için fotoğraflama, video üretimi ve öyküleştirme çalışması yapılacak. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraf ve videolar sosyal medya mecralarında paylaşılarak, bu şehirlerin turizm potansiyeli takipçilerin beğenisine sunulacak. Projeyle, Serhat bölgesinde turizm akışının yüksek seviyelere çıkarılması hedefleniyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.