GÜNCEL Haber Girişi : 28 Ekim 2021 22:50

Sülhettin Günday’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sülhettin Günday’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sülhettin Günday’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Kağızman Ziraat Odası Başkanı Sülhettin Günday, Cumhuriyetimizin kuruluşun 98’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Günday, yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk önderliğinde büyük Türk milletinin verdiği mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimiz bugün 98 Yaşında. Cumhuriyet gerek doğarken gerekse büyüyüp bu yaşa gelinceye kadar birçok badireler atlattı. Ancak Cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğuna yürekten inanan aziz Türk milleti cumhuriyete sahip çıktı. Onu iç ve dış düşmanlardan koruyup gözetti. 

Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değil bir yaşam tarzıdır. Büyük önderin dediği gibi muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın bir yolu olarak benimsediğimiz Cumhuriyet sayesinde ülkemizin gelişimi diğer dünya ülkeleri üzerinde saygınlığı ve gücü açıkça ortadadır. Bugün Orta Doğuda, Doğu Akdeniz’de, Azerbaycan ve dünyanın her yerinde Türk’ün yadsınamaz varlığı bunun en büyük göstergesidir. 

Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz” direktifine uygun olarak bugün gelinen noktada Türkiye Cumhuriyeti halkını müreffeh yaşam düzeyine ulaştırmış, demokraside büyük ilerleme kaydetmiştir.

Bizi bölmek ve parçalamak isteyen iç ve dış mihraklara karşı adeta kalkan vazifesi gören Cumhuriyet sayesinde ulusal birlik ve beraberliğimiz pekişmiş ve perçinlenmiştir. Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya ve parçalamaya gücü yetmemiştir ve yetmeyecektir.

Gücünü aziz Türk milletinin kendisine bağlılığından alan cumhuriyetimizi bize armağan eden Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Karslı hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.