KARS Haber Girişi : 01 Mayıs 2022 13:44

Sülhettin Günday’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Sülhettin Günday’ın Ramazan Bayramı Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sülhettin Günday’ın Ramazan Bayramı Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Kağızman Ziraat Odası Başkanı İsmet Günday, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm hemşehrilerinin ve İslam aleminin bayramını tebrik etti.

Bayramın birlik, beraberlik, kardeşlik ve mutluluk duygularını geliştirdiğine dikkat çeken Taşkın,  Ramazan Bayramının toplumumuzda önemli yeri olduğunu, dolayısıyla toplumsal olarak aile, çevre, yakın ve uzak akraba ve hısımlarla mutlulukların paylaşıldığı önemli bir gün olduğuna dikkat çekerek, Ramazan Bayramının kardeşlik ve dostluk duygularının gelişerek güçlenmesine, birlik, beraberlik duygularıyla birlikte dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumun kaynaşmasına vesile olduğunu söyledi.

Başkan Günday daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan Bayramı, huşu içinde geçen mübarek oruç ayının sonunda sevincimizin bir göstergesidir. Mübarek bir gündür. Bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak birbirimize kenetlenmeliyiz. Büyüklerimizi, ailemizi, akrabalarımızı, kimsesiz ve yoksulları, hastaları ziyaret ederek sevindirmeliyiz. Bu güzel davranış hem bizi hem ziyaret ettiğimiz yakınlarımızı sevindirir. Bu nedenle bizim için önemlidir.  Ramazan Bayramında sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın örnekleri sergilenir. Tanıdığımız yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek onların yalnız olmadıklarını hissettirmek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak sevindirmek toplumsal olarak manevi duygularımızı güçlendirecektir.

Yeryüzündeki hiçbir milletin yaşayamadığı bu güzelliklerin bizlerin yaşantısına kattığı değerleri ve anlamları kavrayabilmeliyiz. Bu değerler yaşantımıza anlam katar. Yaşantımızı zenginleştirir ve kültürel zenginliğimizi güçlendirir. Bayramlar insanları birbirine yakınlaştırır, kaynaştırır. Paylaşma duygularımızı geliştirir. Bayramlar, küçükten büyüğe sevinçlerimizin kaynağıdır. Bütün sıkıntıların unutulduğu, tasa, kaygı ve üzüntülerin bertaraf edildiği önemli günlerimizdendir.

Kağızman Ziraat Odası başkan ve yönetim kurulu olarak, bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın tüm İslâm âlemine, üyelerimize, başta ülkemize olmak üzere bütün İslam âleminin kardeşliğine, birlik ve beraberliğine, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyor, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz temennisiyle mübarek Ramazan Bayramınızı en samimi duygularımla kutluyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.