KAFKASYA Haber Girişi : 10 Mayıs 2021 00:23

TRT Karabağ hakkında belgesel film hazırlıyor

TRT Karabağ hakkında belgesel film hazırlıyor KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

TRT Karabağ hakkında belgesel film hazırlıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

TRT BAŞKANINDAN  AZ TV YE TEŞEKKÜR

Bu konuda TRT Yönetim Kurlu  Başkanı İbrahim Eren " Yeni Azerbaycan Gazetesine verdiği demeçte, gerçek hayat hikayelerinden bahsedecek olan belgesel film altı bölümden oluşacaktır. Filmin bu yıl içinde "TRT Avaz" kanalında yayınlanması planlanmaktadır.”

TRTnin Müdürü, Azerbaycan Televizyonu ve Radyo programları QSC nin belgesel filmin hazırlanmasında büyük destek verdiğini söylemiştir. ” Bu filmin hazırlanmasında Azerbaycan’ın Millî Tv Kanallarından  olan  AzTV de önemli destek vermiştir. Azerbaycanlı meslektaşlarımıza bu konuda teşekkür ediyorum.”  İbrahim Eren devam ederek; TRT bundan sonra da Azerbaycan tarihindeki önemli günler, tarihi hadiseler  ve şahsiyetlerden bahseden muhtelif programlar hazırlayarak tüm Dünya’ya duyuracaktır. Biz Azerbaycan için ne kadar çaba sarf etsek yine de azdır. Her zaman dediğimiz gibi; “İki devlet bir milletiz.” Birlikte atacağımız her adım bizi sevindirmekte ve gururlandırmaktadır. Azerbaycan canımızdır-kanımızdır. Yeni projelerle hem Azerbaycan’ın hak sesini dünyaya duyurmak, hem de değerlerini tanıtmaya devam edeceğiz. Yeni Azerbaycan Gazetesine röportajında  İbrahim Eren , ortak dizi filmlerin de çekilmesi ile bilgi vermiş ve vurgulamıştır ki bu konuda  AzTV ve diğer kanallarla işbirliği alanlarında ciddi adımlar atılacak.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ahməd.İsmayılov 10 Mayıs 2021 16:11

    Bir Qarabag qazisi olaraq bu kimi xebeler meni sevindirir ve qururlandirir. Esq olsun, iki qardas olkenin dogma kanalina.

  • Ahməd.İsmayılov 10 Mayıs 2021 16:09

    Bir Qarabag qazisi olaraq bu kimi xebeler meni sevindirir ve qururlandirir. Esq olsun, iki qardas olkenin dogma kanalina.