KARS Haber Girişi : 26 Kasım 2021 22:26

Yıldırım, Susuz’da muhtarlarla buluştu

Yıldırım, Susuz’da muhtarlarla buluştu KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yıldırım, Susuz’da muhtarlarla buluştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yasin Aşkın Yıldırım Susuz İlçe esnafı, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

“Susuz Cilavuz Köy Enstitüsü ile adını duyurmuş, o dönemde ilin ve komşu ilçelerin eğitim ve kültür merkezi olmuştur” diyen Kars ve Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Yönetim Kur. Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım, “Susuz Meslek Yüksekokulumuzun İlçemizde olması gerekirken bina yetersizliği sebep gösterilerek Kars'ta eğitim vermesi Susuz esnaf ve vatandaşlarını üzmektedir” diye konuştu.

Yıldırım Ayrıca, Çilavuz deresinde bulunan çermiğin eski dönemlere ait mağaraların turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.

İlçe esnafı Yıldırım'a “Tarihi geçmişi Kars kadar eski olan Susuz ilçesi esnafı olarak maalesef bina yetersizliği bahane edilerek açılmasına onay verilmeyen, gittikçe küçülen ilçe ekonomisinin büyümesine katkısı olacak Meslek Yüksek Okulumuzun ilçemizde faaliyette olmaması  bizleri çok üzmektedir” dediler.

Yıldırım da “Susuz halkının küstürüldüğünü geç olmadan yetkililerin biran evvel bu konuya el atıp çözüme kavuştur malıdır” şeklinde konuştu.

Esnaf ve Muhtarların sorunlarını ve isteklerini not alan Yıldırım elimden gelen desteği sağlayacağım dedi.

Susuz Kazım Karabekir, Cumhuriyet, İnönü, İnkılap Mahallesi, Kayalık, Karapınar, İncili pınar, Küçük Çatak, Büyük Çatak, Ermişler, Kuru Göl köy muhtarları Yasin Aşkın Yıldırım'a “Buraya kadar gelip sorunlarımızı dinlediğiniz not aldığınız İlçe ve Köylerimize vereceğiniz destekler için teşekkür ederiz” dediler.

Yasin Aşkın Yıldırım, “En ücra köylerdeki çocukları Türk devlet ve millet hayatına hizmette önemli görevler alan şahsiyetler olarak yetiştiren nüfusun yüzde 93’ü okur-yazar olan Susuz İlçemize Meslek Yüksek Okulu yakışacaktır” açıklamasını yaptı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.